blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG mx72
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Welcome
MX-72Malá história mojich mobilných telefónov
pridal MX-72 12.1. 2014 o 23:11Za nejakých cca 15 rokov som už stihol niečo vystriedať, tu ponúkam malý prehľad, moju spokojnosť s danými modelmi telefónov a aj aký osud ich stretol :)

 UPDATE: 22.6.2018

 


Ericsson R320s
Môj prvý mobil som dostal keď mama zobrala z Eurotelu Nokiu 3310 a Ericsson posunula mne. Neviem ani aký to bol rok, ale bol som tuším vtedy na druhom stupni základnej školy, takže asi v piatej, či šiestej triede. Pamätám si vtedy tú parádnu výhodu viacriadkového display-a a že tam bola nejaká jedna hra čo ma bavila, ale čo to bolo, to by ste chceli po mne príliš.

 

 

 


Nokia 3310
Približne v 8-mej triede na základke mi mama posunula do vlastníctva Nokiu 3310. Nezničiteľnú legendu mobilných telefónov, ktorú sa všetci snažia držať z dosahu Chucka Norrisa, aby ich náhodná zrážka nespôsobila zánik vesmíru. Ešte aj dnes mi je záhadou ako sa podarilo vyrobiť takto dobrý telefón, ktorý mal všetko potrebné a ešte s perfektne blbuvzdorným ovládaním. Tiež som ho pár razy otrieskal, no nič sa mu nestalo pochopiteľne. Avšak jeho odolnosť nebola navrhnutá aj proti zlodejom a tak sa stalo, že mi ho na 1.apríla v škole počas telocviku niekto uyebal zo šatne :D Podozrieval som jedného spolužiaka a potom aj samotného učiteľa telocviku. Kde však moja Nokiečka zmizla som sa nikdy nedozvedel :D

 

 


Nokia 3210
Po zmiznutí mojej 3310 som musel nejakú chvíľu počkať čo otec vymení svoju 3210 za niečo iné a tú mi potom dal. O niečo mohutnejší a menej vybavený telefón než 3310, no nepochybne tiež sotva zničiteľný. Netrvalo to ale príliš dlho než sa mi dostala do rúk ďaľšia legendárna Nokia....

 

 


Nokia 3510i
Wáu, kokós, ono to je farebné a má to polyfonické vyzváňanie :D Áno, tak nejako som reagoval, keď som mal 3510i prvý raz v rukách. Bol to celkom mohutný telefón a v kapse ho bolo riadne cítiť, ale slúžil dobre...až do chvíle, čo prestalo reagovať jedno tlačidlo. A pretože už som sa prehupol na strednú je treba zaradiť ďaľší stupeň :D

 

 


Sony Ericsson k 510i
Môj prvý telefón s foťákom. A tuším aj mp3 to prehrávalo, to bolo niečo! Áno, jeden kamarát mal známu a lepšiu k700i už dlhšie, takže som už bol oboznámený o čo ide. No aj tak som sa fotenia a hrajkania sa s telefónom najprv nevedel nabažiť. Čo sa týka kvality spracovania, tak k510i nebolo bohvie čo a to sa aj potvrdilo, keď mi stredový joystick vypovedal službu.

 

 


Sony Ericsson k610i
Teraz už presne neviem ako som k nemu prišiel. Ale myslím, že otec zobral s novým paušálom tento telefón, ktorý mala aj mama. Ale pretože on na svoju Nokiu nevedel dopustiť, dal tento "zložitý bazmek" mne :D Tešil som sa z neho do chvíle než mama sa rozhodla zobrať ma cez svoj paušál do vtedy populárneho programu....myslím, že fix sa to volalo.

 

 


Nokia 5310 XpressMusic
U programu fix som si tiež mohol vybrať telefón a tak som vytiahol niečo čo som mal našporené a zobral si Nokiu 5310 XpressMusic. Parádny hudobný telefón, čistá nádhera. Pekný, malučký, kvalitne spracovaný telefón. Bol som s ním veľmi spokojný. Lenže osud nechcel aby som si ho podržal príliš dlho. O pár mesiacov prišla zima a nasnežilo. Išiel som sa na dvor hrať so psom a nedopatrením mi telefón vypadol z kapsy. Odrazu kukám na psa, že čo to dopekla chrúme v papuli? :D Keď si tú vec v papuli pootočil a zbadal som nápis Nokia myslel som, že ho na mieste zabijem :D Naháňal som ho s mega nervami po dvore a on stále moju 5310-tku nepúšťal z papule v dojme, že je to hra. Onedlho z môjho kriku pochopil, že to myslím vážne a telefón pustil. Dispay bol na šrot a moje nervy boli na pochode ešte dobrú hodinu :D Oprava kúsancov by bola príliš drahá a tak som musel downgradovať späť na Sony Ericsson k610i, no ten stihol tiež vypovedať službu len o pár mesiacov neskôr a musel som downgradovať ešte nižšie.

 

 


Nokia 6100
Vytiahol som zo šuplíka maminu nepoužívanú Nokiu 6100. Kvalitný telefón, veľmi pekný a malučký. A nejaký čas som fungoval s ním. Síce mi chýbal foťák a 3-jka jack pre slúchadlá, no nemôžem povedať, že to bol zlý fón. Vo svojej dobe bol veľmi dobrý.

 

 


Nokia 5630 XpressMusic
Pretože som už chodil do práce, bol som rozhodnutý si kúpiť telefón komplet za vlastné prachy. Na nete som si našiel špecifikácie 5630-tky a páčila sa mi podobnosť s mojou milovanou pochrúmanou 5310. Tak som predajcu v originálnom Nokia shope otravoval asi 3 mesiace než mi ho mohol objednať a ja som mu tam položil vydretých 8000 Sk. Musím povedať, že 5630-tka nebola zlý telefón, ale celkovo sa mi nepáčila až toľko ako moja zosnulá 5310. No aj tak som ju podržal asi 2 roky. Neviem či som si už vtedy dal paušál, ale tuším hej, pretože po jeho uplynutí som na novú zmluvu postúpil na ďaľší level.

 

 


Nokia C6-00
Nokia sa v tomto období už dostávala do problémov. Začal sa nástup Androidu, no ja som ostal verný. Musím povedať, že táto Nokia vedela pekné fotky (u Nokie normálka) a vďaka klávesnici bolo SMS-kovanie jedna radosť. Kombinácia klávesnice a dotykovky mi vyhovovala a tiež som s týmto telefónom vydržal celé 2 paušálne roky.

 

 


Sony Xperia S
Po dlhej vláde Nokie návrat k Sony Ericssonu...teda vlastne už iba Sony. Bol čas prechodu na Android. Uvažoval som vtedy nad Samsungom Galaxy S3, nad Sony Xperia P a práve nad Sony Xperia S. Nakoniec sa misky váh naklonili k Xperii S, pre nižšiu cenovku než mala S3 a vo výbave som tiež nevidel (okrem procesoru) výrazný rozdiel. Po 1 a 3/4 roku používania som nemal s Xperiou S žiadne závažné problémy. Šlapala pekne, display aj dnes patrí medzi najjemnejšie a foťák cez deň robil krajšie snímky než blízka konkurencia. Viacmenej nemám k tomuto telefónu extrémne výhrady. Ibaže snáď výdrž batérie bola veľmi slabá a fotenie za horšieho svetla problematické....obzvlášť ak som fotil kolísajúcich sa, alkoholom opojených kamarátov :D

 LG G2 mini

Pôvodne som čakal, že Xperiu S vymením presne keď skončí paušál, čo malo byť koncom augusta 2014, ale pretože je možné ísť na iný program a vybrať si nový telefón už s trojmesačným predstihom, neváhal som. Chcel som si vybrať nejaký telefón, ktorý je pre môj program finančne výhodný a rýchlo ho predať, nasledne predať aj moju starú Xperiu a získať tým prakticky väčšinu, alebo veľkú časť plnej ceny môjho vybraného telefónu v obchode. Rozhodoval som sa, či zoberiem teda na paušál Huawei Ascend P6, alebo LG G2 mini. Finančne lepším riešením mi prišiel práve G2 mini. A tak som ho zobral a 5 dní na skúšku používal. Medzitým som "rozvešal" ponuky na predaj. G2 mini mal už v základe Android 4.4 KitKat, mal akurátnu veľkosť, systém behal veľmi pekne a najväčšie slová chvály u mňa mala batéria. 2440 mAh baterka je kapacitou taká, akú má Galaxy S5 (čo je určite žravejší telefón). Čo som skúšal s mojím bežným používaním, od nedele až do stredy (kedy som telefón predal) som nedokázal G2 miníka vybiť. Zo záporov telefónu by som uviedol asi, že 4.7" display s rozlíšením 960x540 nieje žiadne terno a keďže Xperia S mala 1280x720 na 4.3"uhlopriečke, dosť som tú zmenu videl. Taktiež fotoaparát nepatrí medzi nič výborné (ale určite pre mnohých postačujúce) a tiež konštrukcia telefónu vo mne budila veľmi krehký dojem. Inak bol LG G2 mini naozaj slušný mid-end smartfónik.

 

 

 

Nokia Lumia 925

Takže G2 mini bol predaný a Xperiu S som predal kamarátke. Bol čas vybrať si aký telefón mi bude hovoriť pane ďalšie necelé 2 roky. Do finále sa prebojovali dvaja kandidáti - Sony Xperia Z1 Compact a Nokia Lumia 925. Do karát Xperii hrali veľmi sympatické rozmery, vodeodolnosť, výkon topmodelových smartfónov, či dobre známe užívateľské prostredie. Na Lumii ma zase priťahovali jej fotografické schopnosti, nižšia cena, lepšia SW podpora a že rád vyskúšam niečo nové (WP8). Položil som si otázku: "Čo vlastne od svojho telefónu chcem?" Display aby bol HD a na rozumnej uhlopriečke! Aby systém behal stabilne a rýchlo! Aby to malo výborný fotoaparát a aby sa mi vzhľadovo páčil. Obidva telefóny tieto položky splňovali a tak nakoniec rozhodla cena, SW podpora a fotoaparát nad výkonom, vodotesnosťou a známym prostredím. So systémom Windows Phone 8 som sa aj vďaka kolegovi (s Lumiou 920) zoznámil behom pár dní a dnes už v systéme lietam akoby som nikdy iný nemal. Naviac prišiel už aj update na WP 8.1 a tak tomuto mobilnému OS už chýbajú len naozaj maličkosti. Aplikácií je v Store viac než dosť, systém je veľmi svižný a prehľadný. Samotný telefón je veľmi pekný, s elegantnou kovovou konštrukciou, display je vynikajúci a chvály má u mňa aj foťák, je to síce len 8,7 Mpx a za denného svetla je miestami kresba trošku slabšia než u mojej starej Xperie S, avšak stabilizácia obrazu a schopnosť fotiť aj v zlom osvetlení je vynikajúca. Mal som tú česť si porovnať moje fotky v rovnakých podmienkach so Samsungom Galaxy S5 a bol som veľmi prekvapený, že S5 mala vo väčšine porovnaní viditeľne horšie fotky. Určite túto kúpu neľutujem.

 

 

Samsung Galaxy S7

Jedného pekného marcového dňa som si tak sedel doma a prepočítaval si ako by mi to finančne vyšlo, keby som sa proste dvihol a šiel si kúpiť Galaxy S7 v krásnej zlatej. Do toho dňa som bol stále nerozhodný v tom aký telefón nakoniec zoberiem. Vo finálovej trojke medzi ktorou som sa rozhodoval boli Microsoft Lumia 950, Samsung Galaxy S7 a LG G5.... G5 ešte nebol ani v predaji, cena bola neznáma, no v ten deň ma dopálil Microsoft s oznámením, že moja 925-tka nedostane Windows 10 Mobile. Nie žeby mi na tom nejako smrteľne záležalo, ale čakalo sa na update starších Lumií už 4 mesiace cez prvý uvedený termín a keď už sa konečne rozhýbali, tak oznámili, že proste so starými Snapdragonmi majú problémy (blablabla) a update na W10 nedostaneme....hlavne že to sľubovali hádam viac než rok. Mal som zrovna cestu do NAY, lebo som tam mal zajednané repráky k PC a keď už som tam bol, napevno som sa rozhodol - Dnes pôjde S7 so mnou....a tak sa stalo. Telefón je to naozaj nádherný a svižný.....veď za tie prachy aj musí. Veľmi potešila batéria u ktorej som nečakal, žeby utiahla ten QuadHD vysávač príliš dlho, no na moje prekvapenie nebol problém na jedno nabitie s bežným používaním vydržať aj tri dni. Čas plynul ako voda a po 2 a 1/4 roku som sa rozhodol, že aj keď S7 stále fungoval na výbornú, je čas na niečo novšie...

 

 

 Samsung Galaxy Note 8

Odvtedy čo bratranec mal istú dobu Galaxy Note 4 sa mi veľmi páčili funkcie tejto rady a ani dnes neni v tejto kategórii mobilov pre sériu Note konkurencie. Vždy mi ale prekážali mamutie rozmery, avšak doba sa mení a dnes je aj tak väčšina TOP mobilov proste veľká, tak som si povedal, že musím ten Note konečne skúsiť. A tak sa stalo. Prvý dojem je veľmi dobrý. Telefón je krásny, má brutálny display, foťák, funkcie, všetko na parádu...už len si teda zvyknúť na tú veľkosť.

 

Takže uvidím ako mi veľkosť tohto tabletofónu bude vyhovovať alebo vadiť....ak by mi vadila, ľahko to predám a vymením za menší telefón :)Prístupov 15365
Kvalita článku
(100%) hlasov 9

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Môj herný kútik
[ 29.6.2016] (príspevkov 6)
The Witcher 3 - Collectors Edition Unbox...
[ 19.5.2015] (príspevkov 2)
Moje obľúbené herné soundtracky
[ 20.10.2014] (príspevkov 3)
Malá história mojich mobilných telefónov
[ 12.1.2014] (príspevkov 12)
Moja herná zbierka
[ 19.5.2013] (príspevkov 8)
MX-72 Game Awards 2012
[ 24.1.2013] (príspevkov 22)
Moje obľúbené herné Trailery
[ 24.9.2011] (príspevkov 10)
The Witcher 2 - Collectors Edition Unbox...
[ 18.5.2011] (príspevkov 11)
Nápad na príbeh k Duke Nukem Forever v s...
[ 10.12.2010] (príspevkov 13)